Quad safari z Hurghada

Wycieczka z Marsa Alam do Kairu

Wycieczka z Marsa Alam do Kairu – w Gizie to jeden z siedmiu cudów świata. Być w Egipcie i nie zobaczyć piramid? Przecież to się w głowie nie mieści! Poza piramidami w Gizie będziecie mogli też zobaczyć eksponaty w Muzuem Egipskim w Kairze, w tym złotą maskę Tutenchamona! Na wycieczkę do Kairu z Marsa Alam zostaniecie odebrani spod hotelu w którym jesteście zameldowani samochodem osobowym bądź busem (zależnie od ilości chętnych). Kierowca zawiezie Was do Hurghady, gdzie przesiądziecie się do innego autokaru, którym udacie się do Kairu. Około 200km przed Kairem zatrzymacie się w zajeździe Zafarana, gdzie będzie można skorzystać z toalet, napić się kawy, czy coś zjeść. Do Kairu dojeżdżacie około 8 rano. Pierwszym punktem wycieczki jest zwiedzanie Muzeum Egipskiego, gdzie znajduje się m.in. ponad 1700 obiektów z Grobowca Tutenchamona, w tym złota maska faraona.

Po Muzuem Egipskim udajecie się na obiad wliczony w cenę wycieczki. Obiad jest w restauracji w pobliżu piramid, w formie stołu szwedzkiego. Napoje podczas obiadu są dodatkowo płatne. Po obiedzie udajecie się na zwiedzanie piramid w Gizie. Wielkie Piramidy, jeden z siedmiu cudów świata, włącznie z Wielką Piramidą Cheopsa, Średnią Piramidą Chephrena oraz Małą Piramidą Mykerinosa, a także Sfinksem. W międzyczasie chętne osoby mogą skorzystać z rejsu po Nilu. Ta atrakcja jest dodatkowo płatna 10$ od osoby. Turyści, którzy nie korzystają z rejsu czekają na pozostałych w autokarze. Jeśli jesteście w Kairze bardzo wcześnie, gdy Muzuem jest jeszcze zamknięte, rejs po Nilu jest pierwszym punktem wycieczki. Po zrealizowaniu całego programu wycieczki pora na powrót. Około północy jesteście w Hurghadzie, gdzie przesiadacie się do samochodu, który zabierze Was do hotelu w Marsa Alam. Na miejscu jesteście około drugiej – trzeciej w nocy. Dodatkowo płatne są napoje, napiwki, rejs łodzią motorową po Nilu – 10$, przejażdżka wielbłądem, koniem lub bryczką na panoramę przy piramidach – 10$

Morze Czerwone wycieczki sprawi, że Wasza podróż upłynie w przyjemnej atmosferze. (Red Sea World Travel 😊)

Więcej zdjęć Kairu z Marsa Alam

Quad safari z Hurghada
Quad safari z Hurghada
Quad safari z Hurghada
Quad safari z Hurghada

Pytania i odpowiedzi dotyczące Marsa Alam do Kairu

Wycieczka do Kairu z Marsa Alam – czy warto?

Wycieczka do Kairu z Marsa Alam jest szczególnie polecana osobom, które podczas wakacji w Marsa Alam chciałyby zobaczyć piramidy i eksponaty muzealne ze starożytnego Egiptu w Muzeum Egipskim. Chociaż podróż autobusem trwa około ośmiu do dziewięciu godzin w jedną stronę, jeśli nie miałeś okazji zobaczyć piramid na żywo, naprawdę warto wybrać się do Kairu.

Czy podróż do Kairu odbywa się w czasie koronawirusa?

Tak. Podróż do Kairu pozostaje bez zmian. Jednak ze względu na małą liczbę turystów warto skontaktować się z nami, aby upewnić się, że są chętni na dany dzień

Czy podróż do Kairu jest bezpieczna?

Podczas każdej podróży do Kairu w autobusie towarzyszy ci policjant. My, jako organizatorzy wycieczki, jesteśmy zobowiązani do uzyskania zezwolenia policji turystycznej na zorganizowanie wycieczki. W przypadku sygnałów alarmowych policja nie wydaje zezwolenia. Do tej pory zdarzyło się to tylko kilka razy i za każdym razem było to związane z pogodą.

O której jest wyjazd z hotelu/ powrót?

Z hoteli na terenie Marsa Alam odbieramy ok 22 a 23:30. Powrót z Kairu jest ok 2 - 3 w nocy. Po podaniu hotelu potwierdzimy dokładną godzinę wyjazdu.

Czy podczas wycieczki zwiedzamy stare czy nowe muzeum?

W programie wycieczki nadal znajduje się stare muzeum na placu Tahrir, w którym znajdują się m.in. skarby z grobowca Tutenchamona, w tym złota maska. Nowe muzeum jest nadal niedostępne dla grup zorganizowanych.

Czy mogę zapłacić za wyjazd inną walutą / kartą / przelewem bankowym?

Akceptujemy płatności w dolarach amerykańskich, euro, funtach brytyjskich, funtach egipskich. Przeliczamy cenę wycieczki po aktualnym kursie wymiany i zaokrąglamy do najbliższego euro, funta brytyjskiego lub pięciu funtów egipskich. Nie akceptujemy płatności kartą.

Więcej wycieczek fakultatywnych z Marsa Alam

Red Sea World Travel - wycieczki z Marsa Alam

ZAREZERWUJ PODRÓŻ JUŻ TERAZ