Wycieczka na Wyspy Hamata w Marsa Alam 40$

Wyspy Hamata

Wycieczka na Wyspy Hamata w Marsa Alam

Wycieczka na Wyspy Hamata w Marsa Alam  Wyspy Qulaan (Hamata) nie bez powodu znane są pod nazwą Egipskie Malediwy. Zapierający dech w piersiach widok z krystalicznie czystą wodą mieniącą się odcieniami turkusu oraz bielutkim piaskiem powoduje, że to miejsce chętnie odwiedzane jest przez turystów.

Przeżyj niesamowitą przygodę z nurkowaniem na wyspie Hamata w Marsa Alam. ciesz się zwiedzaniem 3 Wysp Dziewiczych, gdzie odkryjesz nietkniętą przyrodę Parku Narodowego Hamata i zobaczysz koralowce i kolorowe ryby wokół wysp, których nie zobaczysz nigdzie indziej.

Do pierwszego postoju płyniemy z portu około 30-40 minut. Najpierw zatrzymujemy się przy wyspie. Osoby, które lubią snurkowanie, mogą do wyspy dopłynąć wpław z przewodnikiem, podziwiając przy tym piękną rafę. Pozostali mogą popłynąć na wyspę pontonem. Wyspa jest niezagospodarowana. Nie ma tam leżaków, mat, parasoli, toalet. Zachwyca swoją naturalnością. Można wsłuchać się w nawałujące mewy, obejrzeć kraby biegające po piasku. Na wyspie jesteśmy około 30minut.

Następnie wracamy na statek i udajemy się na snurkowanie przy rafach. Po drugim przystanku odbywa się obiad na statku. Po obiedzie w programie mamy jeszcze jedno snurkowanie przy rafach.

W cenie transfer z hotelu, napoje bezalkoholowe na statku, obiad, sprzęt do snurkowania.


Na rejs na Egipskie Malediwy wypływamy z portu w Hamacie, który znajduje się ok 250km na południe od El Quseir, 170km na południe od Port Ghalib oraz około 110km na południe od Marsa Alam. Z hoteli zlokalizowanych bliżej lotniska trzeba się więc liczyć z dość długim dojazdem do portu. W trakcie transferu mamy jeden postój w Marsa Alam przy sklepie by móc kupić coś do picia czy do przekąszenia oraz skorzystać z toalety. Postój trwa około 10 minut. Na rejsy morskie z Marsa Alam zawsze trzeba ze sobą mieć kserokopię paszportów

Jeśli jesteście zakwaterowaniu w hotelu na północ od miasta Marsa Alam warto przygotować się na dłuższą podróż i zaopatrzyć w breakfast boxy i wodę. Warto zabrać też coś z kolacji (banany, słodkie bułki, wedle uznania). Na transfer można wziąć poduszkę podróżną do busa czy coś do przykrycia, bo jak się zaśnie pod klimatyzacją można zmarznąć.

W porcie w Hamacie jest sporo biednych, egipskich dzieci, które podchodzą do turystów wysiadających z busów prosząc o jedzenie i picie. Jeżeli chcielibyście je wspomóc warto być na to przygotowanym.

Morze Czerwone wycieczki zapewni Ci piękne wspomnienia. (Red Sea World Travel 😊)

Więcej zdjęć Wyspy Hamata

Wycieczki fakultatywne z Hurghady i Marsa Alam
Wycieczki fakultatywne z Hurghady i Marsa Alam
Wyspy Hamata
Wycieczki fakultatywne z Hurghady i Marsa Alam

Pytania i odpowiedzi dotycząceWyspy Hamata

Jaka jest cena wycieczki na Pytania i odpowiedzi dotyczące Wyspy Hamata dla dzieci?

Dzieci do 6 roku życia nie płacą nic,dzieci w wieku 6-12 lat płacą połowę ceny.

Wyspy Hamata – o czym warto pamiętać?

Najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest to, że podczas wypraw snorkelingowych dbamy o to, aby nie zranić się na rafie. Bardzo ważne: nie wolno nam zabierać z plaży kawałków rafy ani muszli.

Czy na pokład statku mogę zabrać wózek dziecięcy?

Oczywiście. Prosimy jednak zgłosić, że planujesz zabrać wózek.

O której jest wyjazd z hotelu/ powrót?

Z hoteli w Hurghadzie odbieramy między 8:30 a 9:30. Powrót z rejsu na Marsa Mubarak około 18-19. Dokładną godzinę wyjazdu potwierdzimy na bieżąco.

Czy podczas wycieczki są jakieś ukryte koszty?

Poza pozycjami zawartymi w liście "Dodatkowo płatne" nie ma na wycieczce żadnych dodatkowych kosztów.

Czy można snurkować na Wyspy Hamata?

Tak oczywiście.Nie spodziewajcie się wielkiej rafy i tysiąca kolorowych ryb,ale pod wodą można zobaczyć kilka ciekawych gatunków.

Jak poznać autobus/autokar, który po mnie przyjedzie?

Osoba przychodząca po ciebie ma numer twojego pokoju i powinna go podać. Jeśli masz problemy ze zrozumieniem numeru pokoju, pokażę Ci numer przez telefon. Osoby mówiące po polsku nie zawsze odbierają Cię z hotelu. Często są to tylko kierowcy.

Czy mogę zapłacić za wyjazd inną walutą / kartą / przelewem bankowym?

Akceptujemy płatności w dolarach amerykańskich, euro, funtach brytyjskich, funtach egipskich. Przeliczamy cenę wycieczki po aktualnym kursie wymiany i zaokrąglamy do najbliższego euro, funta brytyjskiego lub pięciu funtów egipskich. Nie akceptujemy płatności kartą.

Więcej wycieczek fakultatywnych z Marsa Alam

Red Sea World Travel - wycieczki z Marsa Alam

ZAREZERWUJ PODRÓŻ JUŻ TERAZ