Wycieczka na Wyspy Hamata w Marsa Alam 45$

Wyspy Hamata
Wyspy Hamata
Wyspy Hamata

Wycieczka na Wyspy Hamata w Marsa Alam

Jeśli szukasz wakacyjnej destynacji, która pozwoli Ci na chwilę oderwać się od codzienności i zapomnieć o zgiełku miasta, to warto rozważyć wycieczkę na Wyspy Hamata w Marsa Alam. To miejsce zachwyca pięknymi krajobrazami, turkusowym morzem i ciekawymi atrakcjami turystycznymi.

Co to są Wyspy Hamata?

Wyspy Hamata to archipelag składający się z kilku niewielkich wysepek, położonych u wybrzeży Morza Czerwonego, niedaleko od miasta Marsa Alam w Egipcie. Te niesamowite wyspy są otoczone koralowymi rafami, które są rajem dla miłośników nurkowania i snorkelingu.

Co warto zobaczyć na Wyspach Hamata?

Wyspy Hamata to idealne miejsce dla osób, które kochają sporty wodne i chcą zobaczyć piękno podwodnego świata. Wyspy Hamata to świetne miejsce do nurkowania, snorkelingu, kajakarstwa, windsurfingu i wielu innych aktywności. Woda na wybrzeżu jest krystalicznie czysta i przepięknie turkusowa, co wraz z rafami koralowymi tworzy niesamowity klimat i zapiera dech w piersiach.

Podczas wizyty na Wyspach Hamata warto zobaczyć także kolonie flamingów, które zamieszkują okoliczne zatoki. To piękne ptaki, których różowe pióra stanowią niesamowity kontrast dla turkusowej wody. Warto również wybrać się na wycieczkę do egipskiej wioski, by poznać lokalną kulturę i tradycje.

Jak dostać się na Wyspy Hamata?

Najlepszym sposobem na dotarcie na Wyspy Hamata jest wynajęcie łodzi lub skorzystanie z ofert organizowanych wycieczek. Warto zdecydować się na wycieczkę z przewodnikiem, który pomoże poznać najpiękniejsze miejsca i zadba o bezpieczeństwo podczas nurkowania lub snorkelingu. Wycieczki organizowane są zazwyczaj przez hotele w okolicach Marsa Alam.

Gdzie zatrzymać się podczas wizyty w Marsa Alam?

Marsa Alam to miasto, które oferuje wiele możliwości zakwaterowania, od ekskluzywnych hoteli po kameralne pensjonaty. Wybór zależy od preferencji i budżetu. Warto jednak zwrócić uwagę na hotele, które oferują wycieczki na Wyspy Hamata w pakiecie, co pozwoli zaoszczędzić na kosztach transportu.

Program Wycieczka

Wycieczka na Wyspy Hamata w Marsa Alam  Wyspy Qulaan (Hamata) – Do pierwszego postoju płyniemy z portu około 30-40 minut. Najpierw zatrzymujemy się przy wyspie. Osoby, które lubią snurkowanie, mogą do wyspy dopłynąć wpław z przewodnikiem, podziwiając przy tym piękną rafę. Pozostali mogą popłynąć na wyspę pontonem. Wyspa jest niezagospodarowana. Nie ma tam leżaków, mat, parasoli, toalet. Zachwyca swoją naturalnością. Można wsłuchać się w nawałujące mewy, obejrzeć kraby biegające po piasku. Na wyspie jesteśmy około 30minut.

Następnie wracamy na statek i udajemy się na snurkowanie przy rafach. Po drugim przystanku odbywa się obiad na statku. Po obiedzie w programie mamy jeszcze jedno snurkowanie przy rafach.

W cenie transfer z hotelu, napoje bezalkoholowe na statku, obiad, sprzęt do snurkowania.

Na rejs na Egipskie Malediwy wypływamy z portu w Hamacie, który znajduje się ok 250km na południe od El Quseir, 170km na południe od Port Ghalib oraz około 110km na południe od Marsa Alam. Z hoteli zlokalizowanych bliżej lotniska trzeba się więc liczyć z dość długim dojazdem do portu. W trakcie transferu mamy jeden postój w Marsa Alam przy sklepie by móc kupić coś do picia czy do przekąszenia oraz skorzystać z toalety. Postój trwa około 10 minut. Na rejsy morskie z Marsa Alam zawsze trzeba ze sobą mieć kserokopię paszportów

Jeśli jesteście zakwaterowaniu w hotelu na północ od miasta Marsa Alam warto przygotować się na dłuższą podróż i zaopatrzyć w breakfast boxy i wodę. Warto zabrać też coś z kolacji (banany, słodkie bułki, wedle uznania). Na transfer można wziąć poduszkę podróżną do busa czy coś do przykrycia, bo jak się zaśnie pod klimatyzacją można zmarznąć.

W porcie w Hamacie jest sporo biednych, egipskich dzieci, które podchodzą do turystów wysiadających z busów prosząc o jedzenie i picie. Jeżeli chcielibyście je wspomóc warto być na to przygotowanym.

Więcej zdjęć Wyspy Hamata

Wycieczki fakultatywne z Hurghady i Marsa Alam
Wycieczki fakultatywne z Hurghady i Marsa Alam
Wyspy Hamata
Wycieczki fakultatywne z Hurghady i Marsa Alam

✓ Transfer z i do hotelu na terenie Marsa Alam
✓ przewodnik
✓ maski i płetwy do snurkowania
✓ lunch na statku
✓ woda, napoje bezalkoholowe na statku
✓ sprzęt do snorklingu (maska, rurka, płetwy)

✓ Napiwki – bakszysz
✓ zdjęcia/filmy kupione od fotografa na statku

✓ na rejsy morskie z Marsa Alam zawsze trzeba mieć ksero paszportów
✓ ręczniki (koniecznie)
✓ aparat
✓ krem z filtrem
✓ nakrycie głowy
✓ własny sprzęt do snorkelingu
✓ tabletki na chorobę morską
✓ zimą (od listopada do marca) warto wziąć ciepłą bluzę, najlepiej z kapturem
✓ zimą można zabrać własną piankę do snurkowania

Pytania i odpowiedzi dotyczące Wyspy Hamata

Jaka jest cena wycieczki na Wyspy Hamata dla dzieci?

Dzieci do 6 roku życia nie płacą nic,dzieci w wieku 6-12 lat płacą połowę ceny.

Wyspy Hamata – o czym warto pamiętać?

Najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest to, że podczas wypraw snorkelingowych dbamy o to, aby nie zranić się na rafie. Bardzo ważne: nie wolno nam zabierać z plaży kawałków rafy ani muszli.

Czy na pokład statku mogę zabrać wózek dziecięcy?

Oczywiście. Prosimy jednak zgłosić, że planujesz zabrać wózek.

O której jest wyjazd z hotelu/ powrót?

Z hoteli w Marsa Alam odbieramy między 8:30 a 9:30. Powrót z rejsu na Marsa Alam około 18-19. Dokładną godzinę wyjazdu potwierdzimy na bieżąco.

Czy podczas wycieczki są jakieś ukryte koszty?

Poza pozycjami zawartymi w liście "Dodatkowo płatne" nie ma na wycieczce żadnych dodatkowych kosztów.

Czy można snurkować na Wyspy Hamata?

Tak oczywiście.Nie spodziewajcie się wielkiej rafy i tysiąca kolorowych ryb,ale pod wodą można zobaczyć kilka ciekawych gatunków.

Jak poznać autobus/autokar, który po mnie przyjedzie?

Osoba przychodząca po ciebie ma numer twojego pokoju i powinna go podać. Jeśli masz problemy ze zrozumieniem numeru pokoju, pokażę Ci numer przez telefon. Osoby mówiące po polsku nie zawsze odbierają Cię z hotelu. Często są to tylko kierowcy.

Czy mogę zapłacić za wyjazd inną walutą / kartą / przelewem bankowym?

Akceptujemy płatności w dolarach amerykańskich, euro, funtach brytyjskich, funtach egipskich. Przeliczamy cenę wycieczki po aktualnym kursie wymiany i zaokrąglamy do najbliższego euro, funta brytyjskiego lub pięciu funtów egipskich. Nie akceptujemy płatności kartą.

W jakie dni odbywa się wycieczka?

W każdą niedzielę, wtorek i czwartek

Wycieczka na Wyspy Hamata w Marsa Alam

ZAREZERWUJ PODRÓŻ JUŻ TERAZ