Wycieczka do Doliny Wielbłądów - Wadi El Gemal 50$

🌞Szukasz niepowtarzalnej i niezapomnianej przygody w Egipcie?🌞
🌴Dołącz do nas na całodzienną wycieczkę do Parku Narodowego Wadi El Gemal, jednego z najpiękniejszych i najbardziej zróżnicowanych obszarów naturalnych w kraju!🌴
🐪Będziesz odkrywać zachwycające krajobrazy pustynne, poznawać przyjaznych ludzi Beduinów, delektować się pysznym lunchem i odkrywać bogatą faunę i historię tego niesamowitego miejsca.🐪
👉Nie przegap tej okazji, aby doświadczyć najlepszego z Marsa Alam z Red Sea World Travel, Twoim zaufanym i profesjonalnym operatorem turystycznym.👈
👇Zarezerwuj swoją wycieczkę do Wadi El Gemal już teraz i przygotuj się na niezapomnianą przygodę!👇

Wadi El Gemal
Doliny Wielbłądów - Wadi El Gemal
Doliny Wielbłądów - Wadi El Gemal

Wycieczka do Doliny Wielbłądów - Wadi El Gemal

Wycieczka do Doliny Wielbłądów (Wadi El Gemal) Spędź wspaniały czas Zwiedzanie Parku Narodowego Wadi El Gemal, pustynnego obszaru jeepem z dość zielonym i mocno porośniętym ekosystemem, domem dla wielu rzadkich i zagrożonych gatunków zwierząt. Występują tam gazele dorkas, koziorożec nubijski, afrykańskie (dzikie) osły i skoczek grzywiasty. W wadi można zobaczyć stada dzikich dromaderów, przy odrobinie szczęścia także potomstwo. Krajobraz bardzo różni się od pustyni, którą zna większość turystów. Odwiedzisz ważne historycznie ruiny, które pochodzą z czasów grecko-rzymskich. Przejedziesz przez wadi z naszymi doświadczonymi Beduinami. Po drodze zatrzymasz się raz po raz, aby odwiedzić krajobraz i ruiny. i zdobądź wiele zdjęć, których nigdy nie zapomnisz Po zakończeniu wycieczki wróć do hotelu w Marsie i ciesz się beduińską kolacją i beduińską kawą.

Jeśli szukasz niezapomnianej przygody na pustyni, zapraszamy na wycieczkę do Doliny Wielbłądów – Wadi El Gemal, jednego z największych i najpiękniejszych parków narodowych w Egipcie. Położony nad brzegiem Morza Czerwonego, około 45 km na południe od Marsa Alam, park oferuje niesamowite krajobrazy, bogatą faunę i florę oraz fascynującą historię i kulturę.

Na tej wycieczce będziesz miał okazję podziwiać fantastyczną przyrodę otoczoną pustynią, górami i wodami lazurowymi oraz piękno jeziora Al-Nayak. Zobaczysz stada dzikich wielbłądów, prehistoryczną sztukę naskalną, rzymskie ruiny i kopalnie szmaragdów. Poznasz także życie Beduinów i ich wioskę, gdzie będziesz mógł spróbować tradycyjnej herbaty i pysznej kolacji z grilla. Możesz także skorzystać z relaksującej kąpieli w krystalicznie czystej wodzie.

Wycieczka do Doliny Wielbłądów – Wadi El Gemal to idealna propozycja dla miłośników przyrody, historii i kultury. Będziesz podróżować jeepem 4×4 z doświadczonym przewodnikiem, który opowie Ci wszystko o tym wyjątkowym miejscu. Trasa trwa około 8 godzin i obejmuje transfer z i do hotelu, napoje, kolację i opłaty za wstęp.

1- Nasza przygoda zaczyna się od udania się do słynnej Doliny Jeepem 4×4. jedziemy 70,4 km na południe od Marsa Alam do plaży Hankurab (Sharm el Lulli) Spędzisz 1 godzinę nurkując i spacerując po niesamowitej plaży

2- Następnie przejedziemy 8,5 km do drugiego stopnia (Wadi el Qulaan) gdzie lasy namorzynowe, aby cieszyć się spacerami po płytkiej wodzie Wadi el Qulaan
3 – Lunch zostanie podany w wadi el Qulaan
4- Po obiedzie zaczynamy naszą przygodę z safari na pustyni. Pierwszy przystanek na specjalną panoramę, aby pokazać piękno pustyni
5- Z powrotem w jeepie, kontynuujemy podróż do naszego drugiego przystanku, gdzie nasz profesjonalny przewodnik rozpieści Cię w słynnym drzewie Akassia.
Aby dowiedzieć się wszystkiego o pustyni, zatrzymamy się w okolicy krzewów Arak (roślina lecznicza).
6- Odwiedzimy Kanion Wielbłądów, aby wędrować do naturalnego źródła wody.
7- Pustynia ma wiele skarbów do zobaczenia, jednym z nich jest tajemnicze wydobycie.
8- W rzymskiej wiosce nasz przewodnik pokaże i opowie o historii starożytnej rzymskiej świątyni, Emerald wydobywa domy starożytnych górników.
Dzień zakończymy smaczną kolacją z grilla pod niesamowitymi gwiazdami …… na środku pustyni!
9- Idealne miejsce na relaks między górami a (spadającymi) gwiazdami!
Wracając do hotelu, możesz spojrzeć przez okno i zachwycić się wszystkimi ogromnymi, pięknymi stronami pustyni!
Uwaga: Park Narodowy Wadi El Gemal jest zbyt duży, ponieważ obejmuje 5000 kilometrów kwadratowych, w tym kilka wysp i obszar górski
Transfer: 4X4 Land cruiser Jeep
Napoje: woda mineralna, napoje bezalkoholowe i herbata
Kolacja: otwarty bufet z grilla na pustyni pod gwiazdami!

Co robić w Dolinie Wielbłądów – Wadi El Gemal
Wadi El Gemal oferuje wiele atrakcji dla turystów. Można tu nurkować, pływać, wędkować, a także wędrować pieszo lub jechać na wielbłądach. W okolicy znajdują się także piękne plaże, gdzie można wypocząć i cieszyć się słonecznymi dniami.

Kiedy najlepiej odwiedzić Dolinę Wielbłądów – Wadi El Gemal
Najlepszym czasem na odwiedzenie Doliny Wielbłądów jest zimowy okres, czyli od listopada do marca. Wtedy temperatura jest łagodniejsza, a woda w morzu jest cieplejsza. Warto pamiętać, że latem może być bardzo gorąco i sucho.

Gdzie nocować w Dolinie WielbłądówWadi El Gemal
W okolicy Doliny Wielbłądów znajduje się wiele hoteli i kurortów, które oferują komfortowe noclegi i wiele atrakcji. Najlepiej wybierać miejsca zlokalizowane blisko plaży lub parku narodowego.

Red Sea World Travel zapewni Ci piękne wspomnienia.😊

Więcej zdjęć Doliny Wielbłądów

Wadi El Gemal
Wycieczki fakultatywne z Hurghady i Marsa Alam
Wadi El Gemal
Wycieczki fakultatywne z Hurghady i Marsa Alam

✓ Transfer z i do hotelu jeepem 4x4
✓ Napoje: herbata, napoje bezalkoholowe i woda mineralna
✓ Kolacja z grilla na świeżym powietrzu pod gwiazdami
✓ Przewodnik
✓ Wszystkie opłaty za usługi i podatki

✓ Napiwki
✓ Wszelkie dodatkowe opłaty nieuwzględnione w programie

✓ Aparatu fotograficznego
✓ Kopii paszportu
✓ Wygodnego obuwia i ubrania
✓ Okularów przeciwsłonecznych i kremu z filtrem

Pytania i odpowiedzi dotyczące Doliny Wielbłądów

Jaka jest cena wycieczki na Doliny Wielbłądów dla dzieci?

Dzieci do 6 roku życia nie płacą nic,dzieci w wieku 6-12 lat płacą połowę ceny.

Doliny Wielbłądów – o czym warto pamiętać?

Najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest to, że podczas wypraw snorkelingowych dbamy o to, aby nie zranić się na rafie. Bardzo ważne: nie wolno nam zabierać z plaży kawałków rafy ani muszli.

Czy na pokład statku mogę zabrać wózek dziecięcy?

Oczywiście. Prosimy jednak zgłosić, że planujesz zabrać wózek.

O której jest wyjazd z hotelu/ powrót?

Z hoteli w Marsa Alam odbieramy między 8:30 a 9:30. Powrót z rejsu na Doliny Wielbłądów (Wadi El Gemal) około 18-19. Dokładną godzinę wyjazdu potwierdzimy na bieżąco.

Czy podczas wycieczki są jakieś ukryte koszty?

Poza pozycjami zawartymi w liście "Dodatkowo płatne" nie ma na wycieczce żadnych dodatkowych kosztów.

Czy można snurkować na Doliny Wielbłądów?

Tak oczywiście.Nie spodziewajcie się wielkiej rafy i tysiąca kolorowych ryb,ale pod wodą można zobaczyć kilka ciekawych gatunków.

Jak poznać autobus/autokar, który po mnie przyjedzie?

Osoba przychodząca po ciebie ma numer twojego pokoju i powinna go podać. Jeśli masz problemy ze zrozumieniem numeru pokoju, pokażę Ci numer przez telefon. Osoby mówiące po polsku nie zawsze odbierają Cię z hotelu. Często są to tylko kierowcy.

Czy mogę zapłacić za wyjazd inną walutą / kartą / przelewem bankowym?

Akceptujemy płatności w dolarach amerykańskich, euro, funtach brytyjskich, funtach egipskich. Przeliczamy cenę wycieczki po aktualnym kursie wymiany i zaokrąglamy do najbliższego euro, funta brytyjskiego lub pięciu funtów egipskich. Nie akceptujemy płatności kartą.

Red Sea World Travel - Wycieczka do Doliny Wielbłądów

ZAREZERWUJ PODRÓŻ JUŻ TERAZ