Wycieczki w Marsa Alam

Quad Safari z Hurghady rano

Quad Safari z Hurghady rano – Turyści około godziny 8 odebrani są z hotelu busem, a następnie udajemy się do ośrodka organizującego safari na pustyni. Tam przesiadamy się na quady. Po krótkim instruktażu wyruszymy na pustynię. Do wioski beduińskiej będziemy jechać ok 1h na quadach. Na miejscu podana zostanie tradycyjna herbata beduińska oraz będzie okazja by przejechać się na wielbłądzie. Po zwiedzeniu wioski beduińskiej i zrobieniu zdjęć wrócimy do bazy quadowej – kolejna 1h jazdy na quadach. Po rannej przygodzie koło godziny 12 zostaniecie
odwiezieni do hotelu. Dodatkowo płatne są napoje, napiwki, gogle do wypożyczenia, transfer z El Gouny, Sahl Hasheesh, Makadi Bay i z Safagi 10$ od osoby.

Morze Czerwone wycieczki zapewni Ci poranek pełen adrenaliny. (Red Sea World Travel 😊)

Więcej zdjęć z porannego safari na quadach

Wycieczki z Marsa Alam
Wycieczki w Marsa Alam
Wycieczki w Marsa Alam
Wycieczki w Marsa Alam

Pytania i odpowiedzi dotyczące poranek na quadach

Jaka jest cena porannego safari na quadach dla dzieci?

Dzieci poniżej 10 lat nie mają wstępu na tę wycieczkę. Dzieci w wieku od 10 do 12 lat płacą połowę ceny.

Gdzie odbywa się poranne safari na quadach?

Quad safari w Hurghadzie odbywa się na Pustyni Wschodniej, zwanej też Pustynią Arabską, która jest północno-wschodn ią częścią Sahary. Garaż z którego wyruszamy jest położony za centrum handlowym Senzo Mall, więc najkrótszy dojazd jest z hoteli tj. Jungle Aqua Park, Titanic, Jaz Aquamarine, Ali Baba itp, zaś najdłuższy z hoteli położonych w dzielnicy El Ahya tj. Hawaii Le Jardin, Golden Beach, Caves. Na Pustyni Arabskiej znajduje się najwyższy szczyt afrykańskiej części Egiptu - Gabal Shayib al Banat. Ma on wysokość 2187 m. n.p.m. Jest częścią masywu złożonego z czterech szczytów: Gabal Abu Duchan- 1705 m.n.p.m. Gabal Sza’ib al-Banat - 2187 m.n.p.m. (26:58:45 N 33:29:15 E) Gabal Kattar - 1963 m.n.p.m. Gabal Umm Inab - 1782 m.n.p.m. Tereny te zamieszkiwane są głównie przez plemię Ma'aza , znane też jako Bani Attia, składające się z około tysiąca osób i zamieszkujące teren około 90 000 km². Obszar Pustyni Arabskiej był pierwotnie zamieszkiwany przez Arabów. Na długo zanim Egipt stał się krajem muzułańskim.

Czy podczas wycieczki są jakieś ukryte koszty?

Poza pozycjami zawartymi w liście "Dodatkowo płatne" nie ma na wycieczce żadnych dodatkowych kosztów.

Jaka jest różnica między porannym safari a popołudniowym safari na quadach?

Poza oczywistą różnicą związaną z godzinami w których odbywają się obie wycieczki, w quadach popołudniowych macie dodatkowo kolację i show orientalny, których nie ma w quad safari rano. Rano nie ma też Beduinki, która piecze chleb.

W jakie dni odbywa się safari na quadach?

Quad Safari odbywa się codziennie w języku angielskim. Prosimy o kontakt w celu ustalenia dnia, w którym polskojęzyczny przewodnik będzie na safari.

W co się ubrać na safari na quadach?

Odzież sportowa jest najlepsza na safari. Zalecane są buty sportowe m.in. trampki (choć sandały też mogą być używane w ostateczności), sportowy t-shirt (lub bluza od listopada do marca) oraz sportowe spodnie. Latem można nosić szorty, choć na quadach robi się dość gorąco, więc zwykle lepiej sprawdzą się długie spodnie.

Czy mogę zapłacić za wyjazd inną walutą / kartą / przelewem bankowym?

Akceptujemy płatności w dolarach amerykańskich, euro, funtach brytyjskich, funtach egipskich. Przeliczamy cenę wycieczki po aktualnym kursie wymiany i zaokrąglamy do najbliższego euro, funta brytyjskiego lub pięciu funtów egipskich. Nie akceptujemy płatności kartą.

Jak poznać autobus/autokar, który po mnie przyjedzie?

Osoba przychodząca po ciebie ma numer twojego pokoju i powinna go podać jako pierwsza. Jeśli masz problemy ze zrozumieniem numeru pokoju, pokażemy Ci go przez telefon.

What time is the departure / return from the hotel?

We usually pick up tourists from hotels in Hurghada between 9 and 10 am. Return from the tour is around 1:15-14 PM. We will confirm the exact departure time after informing the hotel.

Więcej wycieczek fakultatywnych z Hurghady

Red Sea World Travel - wycieczki z Hurghady

ZAREZERWUJ PODRÓŻ JUŻ TERAZ