Wycieczka do Luksoru z Hurghady

Nurkowanie Hurghada

Nurkowanie Hurghada – Hurghada to doskonały wybór miejsca na nurkowanie. Ciepła woda, zapierające dech w piersiach widoki i przystępne ceny. Spróbuj a zakochasz się w podwodnym świecie. Nie musisz mieć żadnego doświadczenia, nie musisz umieć pływać. Wystarczy w miarę dobra kondycja êzyczna, a z pewnością wraz z naszymi profesjonalnymi instruktorami uda Ci się zanurzyć się pod wodę. Nurkowanie w Hurghadzie dla początkujących jest wycieczką przeznaczoną dla osób, które nie mają certyêkatów nurkowych. Program wycieczki to dwa zejścia pod wodę z instruktorem. Podczas podróży do pierwszej rafy prowadzony jest instruktaż dotyczący poruszania pod wodą, oddychania oraz jak porozumiewać się z instruktorem pod wodą. Po pierwszym nurkowaniu serwowany jest urozmaicony obiad oraz napój gazowany dla każdego uczestnika. Gdy statek jest zacumowany w pobliżu raf koralowych można snurkować, na statku dostępne są cały czas maski, rurki oraz płetwy. To, co znajduje się pod wodą często przerasta Państwa oczekiwania, nie na darmo mówi się, że być w Egipcie i nie zanurkować to tak samo jak być w Paryżu i nie widzieć wieży Eiía! Wycieczka zaczyna sie kolo godziny 8 aby spokojnie mogli Pańswo zjeść śniadanie w hotelu. Potem udajemy się do portu a następnie płyniemy w okolice cudownych raf. W cenie wycieczki zagwaranowany jest transfer z hotelu i powrót, opieka licencjonowanego instruktora ,sprzęt do nurkowania ,obiad oraz zimne napoje. Dodatkowo płatne są: napiwki, zdjęcia z nurkowania – 25$ od pary, transfer z El Gouny, Sahl Hasheesh, Makdi Bay 5$ od osoby, z Safagi 10$ od osoby.
Morze Czerwone wycieczki zagwarantuje Wam niesamowite przeżycia. (Red Sea World Travel 😊)

Więcej zdjęć z Nurkowanie Hurghada

Wycieczka do Doliny Królów z Hurghady
Wycieczka do Doliny Królów z Hurghady
Wycieczka do Doliny Królów z Hurghady
Wycieczka do Doliny Królów z Hurghady

Pytania i odpowiedzi dotyczące wycieczki nurkowej

Czy mogę nurkować, jeśli nie umiem pływać?

Oczywiście! Pływanie nie jest wymagane do nurkowania. Co więcej, nurkowanie często jest znacznie lepiej postrzegane przez osoby, które nie umieją pływać/boją się wody niż snorkeling z maską i fajką.

Ile lat musi mieć dziecko, aby móc nurkować z butlą?

Co najmniej 8 lat.

Jak głęboko zajdziemy?

Standardowo w nurkowaniu dla początkujących schodzi do 5-6m. Jednak do każdej osoby podchodzimy indywidualnie, więc jak ktoś bardzo się boi nurkujemy mniej, jeśli ktoś jest bardzo dobry w wodzie to zanurzenie jest głębsze.

Jak długa jest ta podróż?

Rejs nurkowy trwa od ok. 8.00 do ok. 15.00. Oczywiście odbieramy z hoteli z wyprzedzeniem, zwykle między 7 a 7:30, w zależności od lokalizacji hotelu.

Dlaczego wycieczka trwa prawie cały dzień, jeśli nurkujemy tylko dwa razy przez 20 minut?

Przede wszystkim trzeba dopłynąć do rafy przed rozpoczęciem nurkowania. Pod wodę schodzą jednocześnie maksymalnie 2 osoby z jednym instruktorem. Instruktorów jest kilku, ale przy 20 nurkach na pewno nie będzie 10 instruktorów. Nurkujesz więc jeden po drugim, a osoby, które nie nurkują w określonym czasie, mogą nurkować z maską i fajką. Dodatkowo na statku jest też obiad pomiędzy jednym a drugim nurkowaniem, a po obiedzie przerwa przed zejściem do wody.

Czy mogę nurkować, jeśli nigdy wcześniej tego nie robiłem?

Oczywiście! Nurkowanie dla początkujących, tzw. intro diving, to nurkowanie dla osób, które nie mają (lub mają niewielkie) doświadczenia nurkowego.

Kiedy nie mogę nurkować?

Zabrania się nurkowania na 24h przed lotem.

Ile osób schodzi pod wodę z jednym instruktorem w tym samym czasie?

Do dwóch osób jednocześnie, ale zazwyczaj jeden instruktor na osobę.

Jak długo trwa nurkowanie?

Nurkowanie dla początkujących składa się z dwóch nurkowań po około 20 minut każde. Czas przebywania osoby pod wodą zależy jednak w dużej mierze od osoby. Jeśli ktoś czuje się pod wodą komfortowo i jest dobry w nurkowaniu, pozostaje pod wodą dłużej niż osoba, która np. ma problem z regulacją ciśnienia w uszach.

Czy w rejsie może wziąć udział osoba, która nie chce nurkować?

Tak, na rejsie mogą być osoby towarzyszące, które będą snurkować tylko z maską i fajką. Cena wycieczki w tym przypadku jest niższa - 25 USD.

Więcej wycieczek fakultatywnych z Hurghady

Red Sea World Travel - wycieczki z Hurghady

ZAREZERWUJ PODRÓŻ JUŻ TERAZ