Luksoru z Doliną Królów z Hurghady 50$

Wycieczka do Asuan z Hurghady
Luksoru z Doliną Królów z Hurghady
Luksoru z Doliną Królów z Hurghady
Luksoru z Doliną Królów z Hurghady

Luksoru z Doliną Królów z Hurghady

Hurghada to popularna destynacja turystyczna, słynąca z pięknych plaż, korali i rajskich raf koralowych. Jednym z największych atrakcji tego regionu Egiptu są wycieczki do Luksoru z Doliną Królów.

Czym jest Luksor i co warto tam zobaczyć?

Luksor to miasto położone na południu Egiptu, na wschodnim brzegu Nilu. Znane jest przede wszystkim z licznych zabytków kultury i historii starożytnego Egiptu, takich jak:

Świątynia Karnaku

Jednym z najważniejszych zabytków w Luksorze jest Świątynia Karnaku, którą budowano przez ponad 2000 lat. Jest to ogromny kompleks, składający się z wielu świątyń, kaplic i innych budowli. Wewnątrz kompleksu można zobaczyć m.in. słynną Salę 134 kolumn oraz świątynię Ramzesa III.

Świątynia Luksoru

Innym znanym zabytkiem w Luksorze jest Świątynia Luksoru, która była poświęcona bogu Amonowi. W czasach starożytnych była to jedna z najważniejszych świątyń w Egipcie. Do dziś zachowały się m.in. kolosalne posągi sfinksów oraz kolumnada.

Dolina Królów

Dolina Królów to nekropolia, w której pochowani byli faraonowie z XVIII do XX dynastii. Znajduje się tam ponad 60 grobowców, m.in. grobowce Ramzesa II i Tutanchamona.

Dlaczego warto wybrać wycieczkę do Luksoru z Doliną Królów z Hurghady?

Wycieczka do Luksoru z Doliną Królów z Hurghady to świetny sposób na poznanie historii i kultury Egiptu. To niezapomniane przeżycie, które warto uwiecznić na zdjęciach i opowiedzieć znajomym.

Komfortowy transport

Wycieczka z Hurghady do Luksoru z Doliną Królów to wygodna opcja dla turystów. Transport odbywa się klimatyzowanym autobusem, co jest szczególnie ważne w czasie upalnego klimatu Egiptu.

Opieka przewodnika

W trakcie wycieczki towarzyszy nam doświadczony przewodnik, który opowiada o historii i kulturze Egiptu oraz o zabytkach, które odwiedzamy. To pozwala lepiej zrozumieć znaczenie i historię odwiedzanych miejsc.

Niezapomniany luksus

Jeśli szukasz najwyższego poziomu luksusu w Egipcie, z pewnością warto rozważyć pobyt w jednym z wielu pięknych hoteli w Hurghadzie. Jednym z najlepszych wyborów jest hotel Luksor w Dolinie Królów, który oferuje swoim gościom niesamowity komfort i luksus na każdym kroku.

Ten piękny hotel jest położony w samym sercu Doliny Królów, zaledwie kilka minut od najważniejszych grobowców i malowideł. To idealne miejsce dla turystów, którzy chcą poznać historię i kulturę Egiptu, jednocześnie relaksując się w pięknym i luksusowym otoczeniu.

Zwiedzanie najważniejszych zabytków

Wycieczka obejmuje zwiedzanie najważniejszych zabytków Oczywiście, podczas wycieczki do Luksoru z Doliną Królów z Hurghady, nie może zabraknąć zwiedzania najważniejszych zabytków, które przyciągają tłumy turystów z całego świata.

Zacznijmy od samego Luksoru, miasta znanego z imponującego kompleksu świątyń, poświęconych bogu Amonowi. Najważniejszą z nich jest świątynia Karnaku, złożona z wielu budynków, dziedzińców i kolumnad. To prawdziwe arcydzieło architektury, które powstało w ciągu tysiąca lat. Na szczególną uwagę zasługuje słynna aleja sfinksów, prowadząca do głównego wejścia. To właśnie tutaj możemy poczuć się jak w egipskim pałacu.

Kolejnym przystankiem na naszej trasie jest Luksorski Wzgórze, skąd możemy podziwiać malownicze widoki na miasto oraz dolinę Nilu. Na szczycie wzgórza znajduje się świątynia Deir el-Bahari, poświęcona bogini Hathor oraz trzem faraonom z dynastii XVIII. Zbudowana została na planie trójpoziomowej terasy i wyróżnia się z pośród innych świątyń swym charakterystycznym stylem architektonicznym.

Ostatnim, ale nie mniej ważnym punktem naszej wycieczki jest Dolina Królów. To tutaj pochowani zostawali władcy Egiptu, a wraz z nimi ich bogactwa. W dolinie znajduje się ponad 60 grobowców, w tym m.in. grobowiec Tutanchamona. Należy jednak pamiętać, że ze względu na ochronę zabytków, zwiedzanie doliny jest bardzo restrykcyjne i możliwe tylko w towarzystwie przewodnika.

Zwiedzając te miejsca, możemy poczuć magię starożytnego Egiptu i zanurzyć się w jego fascynującej historii. To niezapomniane przeżycie dla każdego miłośnika sztuki i historii, które na długo pozostanie w pamięci.

Program Wycieczka

Wycieczka do Doliny Królów to rozszerzona wersja wycieczki do Luksoru.

Poza świątynią Karnak, świątynią Hatszepsut oraz kolosami Memnona, będziesz miał okazję zobaczyć również Dolinę Królów – starożytną nekropolię. W Dolinie Królów wejdziemy do trzech wybranych przez przewodnika grobowców. Zwykle są to grobowce Ramsesa trzeciego, Ramsesa czwartego i Ramsesa dziewiątego.

Co to właściwie jest ta „Dolina Królów”? Jest to miejsce gdzie pochowani byli faraonowie (oraz ich rodziny). Taki starożytny cmentarz z grobowcami wykutymi w skale. Warto pamiętać, że Starożytni Egipcjanie przykładali niezwykłą wagę do życia po śmierci.

Ich grobowce to zwykle prawdziwe dzieła sztuki. Spacer wypełnionymi malowidłami korytarzami oraz sale, w których znajdowały się niegdyś mumie faraonów, robi niesamowite wrażenie.

Podczas wycieczki mają Państwo zapewniony obiad w cenie wycieczki.

Więcej zdjęć Wycieczka do Luksoru z Hurghady

Luksoru z Doliną Królów z Hurghady
Wycieczka do Asuan z Hurghady
Wycieczka do Asuan z Hurghady
Wycieczka do Asuan z Hurghady

✓ Transfer z i do hotelu na terenie Hurghady
✓ wykwalifikowany polskojęzyczny przewodnik
✓ opłaty wstępu zgodnie z programem wycieczki
✓ lunch
✓ podatki i opłaty za usługi

✓ Napoje
✓ Napiwki
✓ Rejs na wyspę bananową $12 za osobę
✓ Odbiór z hotelu poza Hurghada (Makadi, Sahl Hasheesh 5$ od osoby, El Gouna, Safaga, Soma Bay 10$ od osoby)

✓ wodę / napoje
✓ aparat
✓ krem z filtrem
✓ nakrycie głowy
✓ciepłą bluzę (zimą noce są chłodne, latem klimatyzacja mrozi dość mocno)
✓ nie ma konieczności zabierania paszportu

Pytania i odpowiedzi dotyczące wycieczki z Hurghady do Luksoru

Jak zarezerwować wycieczkę do Doliny Królów z Hurghady?

Aby zarezerwować wycieczkę do Doliny Królów prosimy o przesłanie: 1. nazwa hotelu, 2. numer pokoju, 3. imiona i nazwiska wszystkich uczestników, 4. data przyjazdu, 5. data wyjazdu 6. nazwa biura podróży z którym przyjechałeś, 7. zdjęcie pierwszej strony paszportów, 8. zdjęcie wizy.

W jakie dni odbywa się wycieczka?

W każdą sobotę, poniedziałek i środę, w przypadku wycieczek prywatnych codziennie.

Kiedy i komu powinniśmy zapłacić za wyjazd?

Płatność jest podczas wycieczki, po wejściu do autokaru. Płaci się pilotowi, który jedzie z Wami autokarem.

O której jest wyjazd z hotelu/ powrót?

Odbieramy z hoteli w Hurghadzie między 4 a 5 w nocy. Powrót z Luksoru po 22:00. Dokładną godzinę wyjazdu potwierdzimy po poinformowaniu hotelu.

Jaka jest cena wycieczki do Luksoru z Doliną Królów dla dzieci?

Dzieci do 6 lat jadą na wycieczkę za darmo. Dzieci między 6 a 12 lat płacą połowę ceny.

Wycieczka do Doliny Królów z Hurghady – czy warto?

Podobnie jak w przypadku wycieczki do Kairu tak i ta wycieczka jest związana z kilkugodzinną podróżą autobusem. Dlatego też przed kupieniem wycieczki do Luksoru (czy do Kairu) turyści pytają czy aby na pewno warto się męczyć. Zazwyczaj jednak się decydują, jadą i wracają wyczerpani, ale niesamowicie zadowoleni. Większości z nich Luksor podoba się dużo bardziej niż Kair.

Czy mogę zapłacić za wyjazd inną walutą / kartą / przelewem bankowym?

Akceptujemy płatności w dolarach amerykańskich, euro, funtach brytyjskich, funtach egipskich. Przeliczamy cenę wycieczki po aktualnym kursie wymiany i zaokrąglamy do najbliższego euro, funta brytyjskiego lub pięciu funtów egipskich. Nie akceptujemy płatności kartą.

Luksoru z Doliną Królów z Hurghady

ZAREZERWUJ PODRÓŻ JUŻ TERAZ